Kunstenaarscafé Couvée Matinee op 18 november 2026

 

Dit najaar was er weer een geslaagd Couvée matinee. Twee kunstenaars van Kunstenaars in het Statenkwartier toonden hun werk. De zaal was vol dit keer, ca 60 belangstellenden waaronder 15 leden van KS.

 

Heleen van Heuvel toonde als eerste haar werk. Zij vertelde dat zij van jongs af aan graag tekende, en dit werd gestimuleerd op de Vrije School. Bijzonder was dat haar juf uit die tijd tussen het publiek zat. Heleen volgde eerst een opleiding aan de Vrije Academie, daarna de KABK, en de lerarenopleiding. Tijdens haar studie aan de KABK is Spier, het bekende hondje geboren. Zij won met haar werk een internationale kunstwedstrijd en kreeg een beurs voor 1 jaar in Londen. Dit jaar heeft haar verder gevormd als illustrator. Spier verscheen op de kinderpagina van het NRC. Haar werk begint vaak met wat vlekken, op papier gebracht met overgebleven verf van haar palet. Om ons te laten zien hoe dat werkt deed ze een test, het publiek kon kiezen welke vlekken geschikt zijn om verder aan te werken. Grappig was dat AI het kennelijk niet goed begreep, dit tekende eerste een hondje en bracht daarna vlekken aan! Haar werk is vrolijk, toegankelijk en de boekjes van Spier waren na afloop te koop. www.fijnekunst.nl

 

Tomas Wijffels, de volgende kunstenaar nam ons mee in een totaal andere wereld. De wereld van de bronzen sculpturen. Tomas heeft geen specifieke opleiding als kunstenaar maar zijn technische opleiding en werkervaring hebben bijgedragen aan zijn ontwikkeling als beeldend kunstenaar. Als kind was hij eindeloos aan het knutselen in de kelder. Hij benadrukt dat het een hobby is, hij heeft een full time baan. Een hobby waar prachtige bronzen sculpturen uit voort zijn gekomen. Zowel abstracte als figuratieve vormen. Hij nam ons mee in het proces van het ontstaan van zijn werk via de verschillende werkwijzen, zoals het klassieke boetseren om een mal te maken, maar ook het gebruik van speciaal hout, of siliconen. Een mooi voorbeeld is een plak hout van een geliefde boom bij zijn ouderlijk huis in koper gegoten. Zijn globes tonen aan dat onze aardbol voor 70% uit water bestaat. www.tomaswijffels.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Volgend jaar zijn er 2 Kunstenaarscafés. Op 17 mei 2026 en 20 september. Wil jij ook je werk presenteren, meldt je dan aan bij Niek Zwinkels.